Výroba eurookien v profiloch EURO SOFTLINE 68, EURO SOFTLINE 78, EURO SOFTLINE 92

Prečo si vybrať eurookná?

Každý z nás vie že drevené okná sa používali už dávno pred sto rokmi, nie v síce takej kvalite ako dnes. Drevo ako stavebný a prírodný prvok ma veľmi kvalitne ekologické vlastnosti. Nevylučuje žiadne nežiaduce látky a zanecháva peknú prírodnú vôňu.

Drevo vďaka svojim vlastnostiam dokáže dlho udržiavať teplotu v miestnosti a dokáže prepustiť 12 – 13 % vlhkosti. Na základe dlhodobého výskumu sa zistilo že najlepšími drevinami na výrobu okien sú smrek, borovica, dub.

Aký profil si vybrať?

EURO SOFTLINE 68

Tento profil eurookna patri medzi základne profily na výrobu okien. Naša firma používa profil s presadenou zasklievanou lištou, čo je jedna z najdôležitejších častí okna. Drevene euroohranoly sa skladajú z trojvrstvových lepených lamelových profilov o hrúbke 68 mm kvality A. Krajné lamely môžu byť fixné alebo cinkované (nadpájane). Pre profil Euro 68 je použité izolačné dvojsklo s laminátovým dištančným rámikom SGG swisspacer (4-16-4)mm plnene argónom s Ug = 1.1 W/m2k.

EURO SOFTLINE 78

Profil Euro 78 je dnes jedným z najpoužívanejším na Slovensku. Vďaka jeho vlastnostiam dreva, ktoré je zložené zo štvorvrstvových lepených lamelových profilov o hrúbke 78 mm kvality A a vlastnostiam izolačného trojskla Ug = 0.7 W/m2k (4-12-4-12-4) s laminátovým dištančným rámikom SGG swisspacer. Je ideálne hlavne do nizkoenergetických domov.

EURO SOFTLINE 92 - drevené eurookno pre nízkoenergetické stavby

Eurookno EURO softline 92 je moderné drevené okno osvedčenej konštrukcie s nadpriemernými teplo-technickými parametrami. Odporúčame použiť pri rekonštrukciách a klasických novostavbách. V takýchto stavbách Vám prinesie vysoký komfort bývania a nízke náklady na energiu. Svojou konštrukciou vychádza z osvedčených eurookien EURO 68 a EURO 78 . Zachováva všetky ich prednosti a pridáva ďalšie.

Vlastnosti eurookna

  • hrúbka 92mm, ktorá maximálne využíva možnosti štvorvrstvého lepeného hranola
  • okná majú moderný výraznezaoblený profil. Na oblé hrany sa dá aplikovať odporúčaná vrstva lazúry, čo prispieva k dlhej životnosti povrchovej úpravy a tým aj celého okna
  • trojité čapovanie krídel pre maximálnu pevnosť rohových spojov
  • sú použité tepelnoizolačné trojsklá s "teplým okrajom" s hodnotou "Ug=0,5 W/m2K" v optimálnej skladbe aj pre väčšie rozmery skiel
  • špeciálne osadenie skla v krídle pre obmedzenie zrážania pary na skle
  • predsadená zasklievacia lišta bez rušivých škár, pod ktorou je3. tesnenie
  • dekompresná komorav ráme a krídle okna pre maximálnu ochranu pred zatečením
  • nový typ rámovej odkvapnice SPREE s vylepšenými teplo-technickými parametrami