Materiál a povrchová úpravapre interiérové a exteriérové produkty

Naše okná dvere sú ošetrené kvalitnou farbou ADLER

Farba ADLER prináša dokonalý estetický vzhľad a dlhú životnosť. Farby ADLER - správna voľba povrchovej úpravy Vašich drevených výrobkov.

1. vrstva: V súčasnosti sa na výrobu okien čoraz viac používa nadpájaný (tzv. cinkovaný) hranol. Ak sa tento materiál morí tmavými základmi v kombinácii so svetlými odtieňmi lazúr, môže vplyvom hustoty a vlhkosti jednotlivých lamiel dôjsť k rôznemu vpíjaniu a k vzniku nerovnomerného obrazu po morení, a to najmä vtedy, ak nie sú dodržané optimálne podmienky spracovania (nízka vlhkosť, vysoká teplota). Riešením je nový impregnačný základ TIG Corá S, ktorý firma Adler vyvinula v spolupráci s firmou CORA - najväčším talianskym výrobcom nadpájaných hranolov.
Najväčšie prednosti impregnačného základu TIG Corá S:

  • Vytvorenie vynikajúceho rovnomerného obrazu po morení
  • Základovanie v 1 pracovnom kroku (bez predzákladu)
  • Ochrana dreva pred zamodraním a drevokaznými hubami

2. vrstva: Bezfarebná medzivrstva aplikovaná polievaním alebo máčaním. Nanáša sa medzi výrobkom Aquawood Tauchimprägnierung a hrubovrstvou lazúrou. Vynikajúce zasýtenie čelných plôch a stabilizované uzavretie výrobku koldokola.
Prednosti:
- Uzatvorenie povrchu koldokola
- Výborná plnivosť pórov u meranti, dubu a iných hrubopórovitých drevín

3. vrstva: Hrubovrstvá lazúra na drevo pre povrchovú úpravu okien a dverí. Vyznačuje sa výbornou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a vysokou pružnosťou. Vďaka použitiu mikronizovaných pigmentov oxidu železnatého a najmodernejších UV filtrov je stála voči účinkom UV žiarenia. Všetky farebné odtiene, ktoré doporučujeme, sú preskúšané z hľadiska stability proti UV žiareniu.
Prednosti:
- preskúšaná stálosť voči UV žiareniu zaručuje dlhodobú životnosť
- Krídla okien a dverí sa nelepia
- Vylepšená ochrana voči krupobitiu pomocou formule elastickej húževnatosti

Okapnice: Moderná veľkokapacitná termo okapnica nemeckej značky Gutmann zaisťuje ochranu pred vniknutím dažďovej vody, tesnenie dolieha po celej ploche k rámu bez toho, aby v zime primrzlo k okapnici. Je zložená z plastu a z eloxovaného hliníka, dôjde k prerušeniu tepelného mostu. Druhá okapnica krídlová je nutná pre dlhodobú životnosť okna v modernom soft - line profilu.

Tesnenie: Voči hluku a úniku tepla tvorí nepriepustnú bariéru dvojité celoobvodové tesnenie, ktoré sa môže doladiť farebnými odtieňmi pre zlepšenie estetického vzhľadu.

Silikón: Jednou z najdôležitejšej súčasti okna. Naša firma používa silikón od Rakúskej firmy Ramsauer , ktorý spĺňa požiadavky smerníc DIN 18540 .

Drevo: Vďaka modernému opracovaniu vysokej pevnosti, nízkej hmotnosti je drevo ideálnym prírodným materiálom na výrobu okien a dverí, ktoré sa vyrábajú z trojvrstvového alebo štvorvrstvového lepeného eurohranolu kvality A podľa normy DIN 68360., ktorého vlhkosť je 12% - 13%.
Kvôli menšiemu obsahu živíc je smrekové ,borovicové , dubové drevo a meranti najpoužívanejšou drevinou.

Sklo:

Izolačné sklá sú v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou modernej výstavby.

Skladajú sa z dvoch alebo troch tabúľ skla v hrúbkach a druhoch zodpovedajúcich funkčným, mechanickým a estetickým nárokom. Vzdialenosť medzi tabuľami skla, vymedzuje rôzne široký dištančný profil naplnený vysúšacím prostriedkom - molekulovým sitom.

Obvodové spojenie tabúľ skla a dištančného profilu je zabezpečené adhéznym, trvale plastickým tmelom a vonkajší obvod tabúľ skla a dištančného profilu je vyplnený trvale pružným dvojzložkovým tmelom, čo zaručuje vysokú odolnosť proti mechanickému namáhaniu.

Obvodové tmely od spoločnosti Kömerling, parou neprepustný butil G115 – vonkajšie obvodové tmelenie - dvojkomponetný polysulfid GD 116 a molekulové sito Fhonosorb od spoločnosti Grace Davison, ďalej dištančné rámiky spoločnosti Helima profil Nirotek z ušľachtilej ocele a jedinečný profil teplého okraja Swisspacer spoločnosti Saint Gobain. Samotná výroba izolačných skiel je zabezpečená technológiou Lysec Austria.

Výhody izolačného skla

  • znižuje náklady na vykurovanie
  • znižuje zaťaženie životného prostredia emisiami oxidu uhličitého
  • zabezpečuje príjemnú klímu v byte, ako aj v blízkosti okien
  • ochraňuje Vás i Vašich blízkych pred úrazom v dôsledku prasknutia skla
  • redukuje hluk
  • ochraňuje dom pred nevítanými návštevníkmi
  • zabezpečuje ochranu pred slnečnými lúčmi

SGG Swisspacer

Izolačné dvojsklá sa už viac ako 30 rokov vyrábajú s kovovým vymedzovacím rámčekom, väčšinou z hliníka. Vplyvom veľmi vysokej tepelnej vodivosti hliníka sa v okraji izolačného dvojskla vytvorí enormne vodivý tepelný most. Dôsledkom tepelného mosta je častý výskyt skvapalnenej vlhkosti na okraji okna, strata pohodlia a nevítané tepelné straty.

Z vyššie uvedených dôvodov sa pri dvojsklách zvyšuje význam tzv. ,,teplej hrany“. K najvyvinutejším riešeniam v tomto odbore sa radí SGG SWISSPACER. Straty cez tepelný most v okrajovej oblasti dvojskiel sa jeho použitím znížia o 50 až 60 %.

Príčinou zníženia tepelných strát je extrémne nízky koeficient tepelnej vodivosti rámika SGG SWISSPACER. Vymedzovací rámik je vyrobený z kompozitného plastu so sklenenými vláknami s tepelnou vodivosťou menšou ako 0,2 W/mK – 1000 x menšou ako pri hliníku (200W/mK). Takto sú tepelné mosty podstatne obmedzované. Izolačné dvojsklá s rámikom SGG SWISSPACER vykazujú omnoho vyššiu teplotu vnútornej tabule na jej okraji, čo znižuje výskyt kondenzácie. Tým sa zvyšuje životnosť predovšetkým drevených rámov a obmedzuje vznik zdraviu škodlivých plesňových kultúr.

Pretože rámik SGG SWISSPACER má taký istý tvar ako klasický hliníkový, je možné ho používať pre také isté typy dvojskiel. SGG Swisspacer ponúka na trhu izolačných dvojskiel modernú ,,teplú hranu“ s extrémne nízkou tepelnou vodivosťou a výraznými estetickými prednosťami.

Kovanie

Vysoko kvalitné celoobvodové kovanie MACO MULTI TREND s minimálne dvoma bezpečnostnými uzavieracími bodmi umožňuje celú radu individuálnych riešení jednotlivých okien od rovných, okrúhlych, šikmých cez elipsy , kosoštvorce až k nepravidelným tvarom. Kovanie dokonale pritláča krídlo k rámu.

Otváranie, sklápanie ovládanie mikroventilácie je umožnené jednou polohovacou kľučkou značky HOPE. Systém obsahuje aj poistku proti prievanu, takže okná sa nebudú samovoľne zatvárať.